Szeroka, piaszczysta plaża

Ustka słynie z przepięknych, piaszczystych plaż oraz czystej wody. Ujście Słupi do Bałtyku dzieli plażę na dwie: zachodnią i wschodnią. Przy wschodniej plaży znajduje się latarnia morska i nadmorska promenada, przy której ulokowało się wiele restauracji, barów i sklepów z pamiątkami.

Latarnia morska

Latarnia morska z czerwonej cegły z 1892 roku, obecnie jedynie o wartości turystycznej. Znajduje się ona w rejestrze zabytków i jest lokalną chlubą władz. Ma wysokość 21,5 metra, a jej światło widoczne jest na odległość niemal 30 kilometrów.

Promenada nadmorska

Długi ciąg spacerowy wzdłuż plaży, wybudowany na wydmach w 1875 roku. Spacerując promenadą można obserwować morze, kupować pamiątki w sklepikach, skorzystać z oferty gastronomicznej barów lub wypić kawę w jednej z wielu wybudowanych przy promenadzie kafejek.

Bunkry Blüchera

Park Historii i Rozrywki Twierdza Ustka to kompleks pohitlerowskich bunkrów, obiekty Baterii Bluchera z podziemną galerią multimedialną, pokojami sztabowymi i sypialniami.

Pomnik Syrenki

Pomnik wpatrzonej w morze Syrenki (jej pierś należy potrzeć na szczęście), usytuowany na falochronie przy wejściu do portu. Syrenka powstała dzięki datkom mieszkańców Ustki.
Za obiektem znajdziemy dwa porty oraz kanał z kolorowymi kutrami rybackimi, z których rano sprzedawane są efekty połowu. W pobliżu, tuż obok wydm, leży ponad kilometrowy reprezentacyjny deptak nadmorski.

Dolina Charlotty

Niecałe 10 kilometrów od Ustki. To idealne miejsce dla miłośników dzikiej przyrody, malowniczych zakątków i świeżego powietrza. Jest tam piękne jezioro, klimatyczna restauracja i małe zoo. Gitarzysta Carlos Santana określił ją swoim drugim domem.